KDYŽ ONI, TY URČITĚ

Dali jsme oblečení Rab lidem, kteří se k němu vůbec nechovají hezky. A ono stejně drží a funguje.
Jim i tobě ztěžkne dech. Všichni pocítíte stejný žár ve stehnech a ani jeden z vás nezůstane ušetřený potu stékajícího po tvářích. Pro dosažení vytyčeného cíle musí každý ledasco obětovat – při běhu po lesní pěšině na Ještěd nebo v řídkém vzduchu pod vrcholem Aconcagui. A když oni překonají s Rabem všechny útrapy a nástrahy hor nejvyšších, pak ty s ním hravě překonáš ty své.

PROVĚŘENO. SPOLEHNI SE

Profesionální sportovci a horalové z povolání oblékají Rab po 365 dní v roce. Proto také na základě jejich zkušeností a zpětné vazby vybíráme produkty, které ti budou na horách dobře sloužit.

Ambasadoři

TOMÁŠ PETREČEK

Říká, že limity existují pouze v lidské mysli. A podle toho, co všechno už podstoupil, se jeho mysl zdá být otevřena naprosto všemu: obtížným himálajským stěnám, sedmitisícovým vrcholům, na kterých lidská noha dosud nestála, multisportovním adventure závodům, při nichž člověk za pět dní naspí řádově minuty, nebo náročným horským maratonům.
„Ve vysokých výškách nejde všechno rychle a při každém zastavení se do člověka zakousne mráz. Na expedicích mě ale udržují v teple péřové bundy od Rabu.“

JAN ZAHULA

Lezení se mu stalo povoláním. Poté co vystoupil nejnáročnějšími stěnami v Alpách – severní stěnou Matterhornu, Eigeru a Grandes Jorasses –, nastoupil do tříletého vzdělávacího cyklu, na jehož konci získal titul horský vůdce UIAGM. Když leze či lyžuje v horách, vždy má u sebe foťák a několik objektivů, aby svým klientům přibalil k super zážitku také sadu fotografií.
„Vodění klientů je rozmanité. Jeden den lezu skalní vícedélku a ráno už stoupám po ledovci na čtyřtisícovku. Tam všude nosím univerzální kalhoty Rab Torque.“

DENISA ŠULCOVÁ

Tatry dokáží beze zbytku naplnit celý jeden lidský život. Profesionální instruktorka lyžování a snowboardingu zvládá i se dvěma dětmi lézt po skalách, lyžovat ve žlabech a probíjet se s cepíny vyledněnými stěnami. S takovým záběrem se zdá být docela logické, že se rodačka z Popradu rozhodla zastřešit všechny své záliby a dovednosti a stala se první horskou horskou vůdkyní UIAGM na Slovensku.
„Bunda Rab Borealis je presne to, čo potrebujem mať na sebe pri lezení v stene, behu v horách, túre na ľadovci a jednoducho všade, kde na mňa dotiera vietor.“

MARTIN ZHOŘ

Na svazích hor tráví tak málo času, kolik mu jen jeho tělo dovolí. Na Aconcaguu (6962 m) vyběhl za 3 hodiny 38 minut a 17 sekund, čímž pro sebe ukořistil světový rekord. Pracuje v nadmořské výšce bezmála 4000 metrů na Aiguille du Midi, a tak jsou jeho plíce dobře připravené na výzvy rychlostního alpinismu. Brzy ho možná spatříme utíkat vstříc vrcholu Everestu.
„Pohybuju se rychle ve vysokých nadmořských výškách, takže se neobejdu bez bundy, která odvádí pot, ale také odolává větru a chladu – Rab VR Alpine Light.“

Tomáš Hudec

Když člověk začne s běháním na svazích hor Jižní Ameriky a na stupních vítězů stojí poprvé pod dohledem velikánů v Nepálu, nemá zřejmě jinou možnost než už se nikdy nezastavit. Tomáš běhá na distancích od 1500 m do 100 km, na dráze, silnici, štěrku, ale nejraději běhá v horách i na místech, která pro Lonely Planet neexistují nebo se jim radí vyhnout obloukem.
„Potřebuju si být jistý, že mám na sobě funkční oblečení, ale zároveň je nejlepší, když vůbec nevím o tom, že na sobě nějaké oblečení mám. Přesně to splňuje kombinace lehoučkého trika Sonic ultra a volných běžeckých šortek Talus ultra.”
Tomáš Hudec
Richar Němec

Richard Nemec

V horách nehledá nejtěžší výstupy, ale především dobrodružství v divokých stěnách a kamarádství na laně. Rišo je herec hlavní role v řadě nevšedních výstupů v Pamíru, na Kavkaze, Tian Shanu, na Aljašce, v pohoří Ala Archa, Severních Kaskádách, Dolomitech a samozřejmě doma ve Vysokých Tatrách. Ty pravé výstupy jsou pro něj kombinací poznávání a zdravé potřeby trpět.
„Horské prvovýstupy se málokdy obejdou bez komplikací. Proto jsem rád, že když si obléknu péřovou bundu Kaon a membránovou bundu Latok, nemusím řešit vlastní komfort a můžu se věnovat jenom nástrahám cesty.”

Atleti

IVETA VLČKOVÁ

Když se člověk narodí na samotě v podkrkonoší, nepřestanou ho hřebeny vábit, dokud jim dočista nepodlehne. S Ivetou neměly Krkonoše mnoho práce – poddala se jim záhy a tamní kopce nyní už dobře znají podrážky jejích běžeckých tenisek, v nichž se vznáší nad terénem. Díky dobré domácí průpravě dokončuje s úspěchem horské běhy v Česku i Alpách.
Horská výzva Krkonoše long 2017 (73km) – 1. ženy s Dominika Plochová | Liberec Nature Run 2018 (22km) – 3. žena | Scenic trail Švýcarsko 2019 (27km/2200m) – 9.žena | GGUT - Grossglockner ultra trail 2019 (31km/1000m) – 3.žena | Černá hora skyrace 2019 (31km/2000m) – 3.žena | Hore dole Derešom 2019 – skialp | Noc tuleních pásu 2020 – skialp – 2.ženy | Maerhofenultratrail 2020 (30km/2000m) – 8.žena | Lysohorský ultratrail 2021 (30km/1800m) – 9.žena | Schlegeis3000 Skyrace 2021 Rakousko (34km/2400m), 7.žena

Marie Zelená

Dokonale vykrytá všechna roční období a všechny představitelné druhy terénu. Běžkyně Marie se specializuje na ultra traily a sky marathony ideálně nad 80 kilometrů. Horolezkyně Marie se vyžívá na českém písku. Marie skialpinistka vyhledává klasické závody typu Bokami. A s trochou štěstí je Marie to děvče v uniformě Červeného kříže, které vám ošetřuje zranění.
K24 ultra trail 2019 - 3. místo | Ledopádová stovka 2020 - 1.místo | MČR v rogainingu 2021 - 1.místo kat. mix | Silvretta 3000 2021 - 3. místo|Spartan Trail Liberec 2021 (50 km) - 1. místo | Psotkův memoriál 2021, Extreme - 1. místo | Bokami Západných Tatier 2022 - 3. místo ženy | Transylvania Ultra 2022 (80 km) - 1. místo | Gran Trail Courmayeur 2022 (50 km) - 5. místo
Marie Zelená
Tereza Kubíčková

Tereza Kubíčková

Na začátku musela bývalá plavkyně přemluvit nohy k pohybu po pevné půdě na atletickém oválu. Pochopily to, zdá se, velmi správně a Tereza se proběhala přes úspěchy na silničních maratonech třeba až na Ještěd. Z Jizerek je to už jen krok k horským závodům v Alpách nebo v Pyrenejích. A její běžecké sny už se prohání po mnohem vzdálenějších vrcholcích.
Prague Marathon 2021 - maraton 3:01:59 | Penyagolosa Trails MiM 2021 – 6. místo | Sportisimo ½ maraton Praha 2022 – 1:24:54 | LUT Cortina Trail 2022 48 km– 3. místo | Stubai Ultratrail 2022 20 km – 2. místo | Silvretta 3000 Hard 2022 40 km – 1. místo
Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021