O nás

Rab se stal naší DNA

Již dlouhé roky používáme výrobky Rab. Ve spacácích jsme strávili stovky nocí ať už pod hvězdným nebem nebo v expedičním stanu. Propotili jsme nejedno triko a ocenili ochranu mnoha druhů bund. Péřovky nám mnohdy doslova zachránily kůži. Proto výrobkům, které nabízíme 100% důvěřujeme a můžeme o nich povídat dlouhé hodiny a dny. Ale raději si povídáme o zážitcích, které nám vybavení od Rab umožňuje a zpříjemňuje.

Petr Kosek

zakladatel projektu NALEHKO.com a dlouholetý propagátor ultralehké výbavy a dlouhých treků - první Čech, který prošel tři nejdelší světové treky (PCT, CDT a AT - dohromady skoro 12 000 kilometrů). Když to firma a rodina dovolí, tak se stále jde rád na pár týdnů projít, ale hlavní zábavou posledních let je trailový běh. Od půlmaratonů po ultra. Oblíbené produkty v civilu jsou kalhoty Rab Torque Mountain, které zastávají funkci oficiálního business dress kódu, zvládnou pobíhání mezi firmou, sklady a školkou a ve finále jsou i na doma pohodlnější než tepláky :-) Na dlouhých trecích se každý večer neomrzí péřová bunda Rab Mythic Alpine a tisíce odběhaných kilometrů v tréninku i na závodech už mu dělají společnost kraťasy Rab Talus Trail Light Shorts.

Václav Novotný

v současnosti se nejvíc snaží přenést lásku k přírodě a horám na své dva syny. Lásku k běhání se zase snaží přenést na mladé běžce v Libereckém atletickém oddíle. Textilem nasákl během 10 let na pozici výrobního manažera v jedné z menších Českých outdoorových firem. V horách se rád pohybuje běhmo, lyžmo i na laně, případně v oblečení Horské Služby. Druhým domovem jsou mu především Tatry (zimní lezení, vícedélky, běhání, skialpy), ale podíval se i do vyšších nadmořských výšek v Peru, na Kavkaze a v roce 2015 i na Nepálské Manáslu. Při běžeckém tréninku rád používá celou paletu produktů z běžecké kolekce Skyline. No a do hor? Péřovka Mythic Alpine Light je v batohu skoro stále, lehká softshelka Borealis je druhou kůží a oblíbil si i Ascendor Summit Jacket, která kombinuje mikinu s neprofuk bundou.

Andrea Krsková

Čelit výzvám v horách je její největší vášní a to znamená celoživotní trénink ať už fyzický či mentální. Nikdy totiž nevíte, jaká příležitost se naskytne. Je ráda, že v našem týmu může otestovat oblečení o kterém se pak nestydí říci pravdu ať už na sítě či v komunitě kolem nás. Když je můza a rodina dovolí, píše články. Třeba ten poslední o svém výstupu na Alpamayo. Čistě ženský přelez. A protože i v horách vypadají ženy rády hezky, nedá dopustit na komplet: bundu Borealis, VR alpine gatě, útočná péřovku Mythic Alpine light a Rab Kangri. Velkou výhodou je, že všechny tyhle kousky se dají použít i při dalších aktivitách u nás doma. Aktuálně při jízdě s kočárem. To vám je teprve trénink!
Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021