Potí se mi ruce. Jenom ruce

Čtení na 4 minuty
Ondra Šnopl

Škrábání čelního skla u auta mě ráno nemine. Teplota se pohybuje okolo nuly a je jasná obloha. To bude den! Den jako stvořený pro bouldering. 

Vyrážíme časně ráno, cesta je dlouhá, ale zpříjemňujeme si ji čerstvou kávou a voňavým pečivem. Teplé doušky kávy a přikusování čerstvého croissantu střídají poznámky a úvahy o tom, co dnes polezeme. Každý máme svůj cíl – svůj malý, jednodenní bouldrový sen, přání či touhu. Navzájem si barvitě popisujeme jednotlivé kameny, vzpomínáme na názvy a jednotlivé kroky: „Ten začátek je lehký, ale pak nabrat tu oblinu, ta mi vůbec nedrží a závěrečný dynamický krok do topu nevím, jak udělat.“ Hned přichází rady, že místo obliny se dá vzít malá lišta, dát vysoko patu a z té se krok dá udělat. V očích se objeví jiskřičky naděje a nedočkavost se ještě zintenzivňuje. Posledních pár kilometrů je nekonečných a cítím, jak se mi začínají potit dlaně. Konečně na místě, už jsem se nemohl dočkat. 

Foto: Jiří Burgr
Foto: Jiří Burgr

Balíme věci a stoupáme ke kamenům. Teplota se drží lehce nad nulou, a tak volím merino s dlouhým rukávem a mikinu Nexus. Provází mě od zimy do jara, a proto je její výběr pro mě tak zásadní. Tato lehká, hřejivá a zároveň dobře prodyšná fleecová mikina nikdy nezklame. Skvěle plní svoji zateplovací funkci a díky „kanálkům“ z vnitřní strany mikiny se ani nezpotím, než donesu bouldermatku a ostatní věci pod kameny. Na záda tak nandávám bouldermatku, tašku přes rameno a vyrážíme. Jaká je teplota ti připomíná jen zmrzlá tráva křupající pod nohama a pára, která vychází z úst. Po těle i duši se rozlévá teplo a hřejivý pocit radosti z krásného okamžiku. Opět jsem tam, kde to mám rád – venku a s přáteli. 

Foto: Honza Navrátil

Pod pojmem fleecová mikina se mi vybaví rozevlátá naducaná mikina, díky které si ani nevidím na nohy, natož abych v ní mohl pohodlně lézt. V případě mikiny Nexus je to přesně naopak. Lezu v ní velmi rád, kvůli její nízké hmotnosti a perfektně padnoucímu střihu, který je jak ulitý na tělo. Materiál je strečový a dobře reaguje na všechny moje pohyby.

Foto: Jiří Burgr

Na rozehřátí si dávám pár lehčích bouldrů a pak už se pomalu, ale jistě, ponořuji do bouldrového světa. Světa plného dynamiky, síly, přesnosti, nejmenších, nejoblejších a nejroztodivnějších tvarů chytů. Zároveň také do světa přátel, pozitivní energie, povzbuzování a nezapomenutelných chvil strávených v přírodě, daleko od shonu všedního světa. 

Mikina Rab Nexus

Krásně hřeje, krásně dýchá

  • Hmotnost 320 g.
  • Vnitřní struktura s kanálky pro perfektní prodyšnost.
  • Přiléhavá kapuce použitelná s helmou.

Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021