Bunda Xenair

Teplo jen když ho potřebuješ
Víš, jak to v zimě chodí – dobře se obléct, to je kumšt. Nahoru si neseš spocená záda, k nimž ledový vítr nemá slitování ani při té nejkratší přestávce. Proto je syntetická izolace v bundě Xenair na některých místech silnější a na jiných slabší. Jen tak lze zachovat prodyšnost a zároveň se obrnit proti chladu.
Kde ji koupím
Hmotnost 337 g
Strategicky rozmístěná syntetická izolace
Odolný a prodyšný Pertex® Quantum Air
rab Xenair
Aspen green

Převlékat? Není třeba

Jedna bunda, která pokryje celou túru
Odolnost vůči větru? Rozhodně ano. Prodyšnost? Samozřejmě také. Vnější materiál Pertex® Quantum Air dosahuje vzácné rovnováhy mezi oběma těmito vlastnostmi. A díky syntetické izolační náplni PrimaLoft® Gold Active+, která je použita ve dvojí gramáži, zůstaneš cestou vzhůru v suchu a na kopci hned tak neprochladneš.
Ani drobná vlhkost snášející se z oblohy nevyřadí bundu Xenair z akce. Pertex® vydrží ledasco. A když ji přece jen přestaneš považovat za nezbytnou, sbalíš bundu do jedné z kapes.
Co je Rab?

Důležité vlastnosti

  • Hmotnost 337 g
  • Syntetická recyklovaná izolace PrimaLoft® Gold Active+
  • Nerovnoměrné rozmístění izolace pro podporu termoregulace
  • Větruvzdorný a prodyšný svrchní materiál Pertex® Quantum Air
  • Anatomicky tvarované neomezující rukávy
  • Elastický klín v manžetách rukávů pro soulad s rukavicemi
  • Hlavní zip YKK® VISLON® s krycí légou
  • Dvě boční kapsy a náprsní kapsa s YKK® zipy
  • Stahování v bocích
  • Bunda je sbalitelná do jedné z bočních kapes
1981
Rab má duši průkopníka
Rok 1981. Sheffield. Malou místnost osvětluje jen střešní okno a stolní lampa. V koutě se povaluje vak plný peří a Rab Carrington sedí skloněný nad šicím strojem. Vzniká první spací pytel, který ponese jeho jméno. A který bude v horách dobře sloužit.
Rok 1981. Sheffield. Malou místnost osvětluje jen střešní okno a stolní lampa. V koutě se povaluje vak plný peří a Rab Carrington sedí skloněný nad šicím strojem. Vzniká první spací pytel, který ponese jeho jméno. A který bude v horách dobře sloužit.
Právě takové věci Rab dělá. Lehké a spolehlivé. Přemýšlí nad detaily, které oceníš s prsty zkřehlými uprostřed vánice a v dešti vytrvale smáčejícím tvůj obličej. Přichází s novými materiály. Jako když v 90. letech poprvé použil tkaninu Pertex, z níž dodnes vznikají ty nejodolnější péřovky nebo nepromokavé oblečení, které sbalíš do malinkého balíčku. Bavíme se tady zkrátka o vybavení, které raději opravíš, než vyhodíš.
Logo Pertex

prozkoumej varianty

Kde ji koupím

najdi svého prodejce

Začni cestu do hor tam, kde se o tebe postarají. Kde rozumí tvým snům. Naslouchají. A doporučí vybavení, které opravdu oceníš.
Nebo nakup v e-shopu
Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021