RAB JE PEŘÍ

Nikdo není v péřových produktech tak zběhlý jako Rab. 
Už od 80. let, kdy si Rab Carrington ušil první spacák v přítmí půdy svého domu v Sheffieldu, zůstává v rodokmenu značky zakořeněná prostá filozofie vyrábět jednoduché věci, které v horách dobře a dlouho slouží. Péřovka či spacák od Rabu tě proto zahřejí dnes i za dvacet let.

VODU ODPUZUJÍCÍ PEŘÍ

Všechny hřejivé výhody peří dokáže rozdrtit jeden tvrdý soupeř - vlhkost. A té se na horách nevyhneš. Peří rádo absorbuje vlhkost, která přetíží nebo slepí vlákna a izolační vlastnosti jsou ty tam. Proto Rab ošetřuje peří ve všech bundách a spacích pytlích hydrofobní (vodoodpudivou) úpravou firmy Nikwax. Vlákna pak nepřijímají vlhkost, náplň zůstává nadýchaná a ty nepřicházíš o pracně vygenerované teplo.
Pozor ale! Hydrofobní úprava peří sice přináší lepší funkci bundy či spacáku za mokra, kompletně nepromokavý ale produkt není.

PŮVOD PEŘÍ

Peří je dokonalý izolant, bezesporu. Pochází ale od zvířat, a to znamená odpovědnost za jejich životy.

Responsible Down Standard (RDS)

Rab používá prachové peří pocházející pouze z evropských farem, které splňují certifikaci Responsible Down Standard. Kachny a husy tam žijí ve zdravém prostředí, netrpí bolestí či strachem, nejsou krmeny hormony a trhání prachového peří z těl živých ptáků se považuje za nepřípustné.
Global Recycled Standard

Recyklované peří

Odpad je problém. Proto Rab shromažďuje peří ze starých přikrývek a polštářů a vyrábí z něj další hřejivé produkty. Získaný materiál se vypere, vysuší párou, sterilizuje a vytřídí k použití pro novou péřovou bundu. Takto vzniká zodpovědnější varianta tepla s nižší uhlíkovou stopou.

TKANINA PERTEX®

Bez dlouhodobé spolupráce s Pertexem, která začala už v 90. letech, by nejspíš nebylo možné splnit náročná kritéria, která Rab na své péřové produkty uplatňuje.
Peří tím lépe izoluje, čím více vzduchu pojme. Na druhou stranu musí zůstat chráněno před nevybíravými silami přírody. Tkanina Pertex® Quantum i přes zdánlivou jemnost, která umožňuje maximální nadýchanost bundy či spacáku, vydatně odolává větru a mechanickému poškození. A před vlhkostí v drobném dešti či sněžení chrání vnitřní náplň vodoodpudivá úprava (DWR). Do náročných horských podmínek je pak vhodná houževnatější tkanina Pertex® Quantum Pro, jejíž voděodolné krytí zvládne ještě větší příval srážek.

FUNGUJÍCÍ CELEK

Manžety a stahování

Péřová bunda pracuje správně jen tehdy, zabrání-li úniku tvého tělesného tepla. Proto jsou tak důležité těsnící manžety na rukávech a stahování v pase ovladatelné v rukavicích.
01
RAB těsnící manžety
RAB použitelné kapsy

použitelné kapsy

Se zkřehlými prsty se nelze zabývat maličkostmi. Péřovky Rab proto mají prostorné kapsy, do kterých se vlezou i teplé zimní rukavice. A u modelů určených pro lezení zůstávají kapsy neustále přístupné díky umístění nad bederním popruhem úvazku.
02

Padnoucí kapuce

Když se proti tobě postaví horský vítr, kapuce nesmí vlát v jeho rytmu. Kšilt s drátěnou či polymerovou výztuhou drží tvar kapuce a brání jejímu strhnutí. Všechny kapuce péřových bund Rab si také rozumí s lezeckou helmou.
03
RAB padnoucí kapuce
RAB kompresní obal

Kompresní obal

Péřovku na sobě většinou nemáš po celou dobu výpravy. A když ji sundáš, zabere v batohu spoustu místa. Zbytečně. Péřové bundy Rab mají kompresní obal, který objem bundy rapidně sníží.
04

PRO DLOUHÝ ŽIVOT

Rab vyrábí své péřové produkty maximálně jednoduché - aby se nic nemohlo pokazit. Zároveň ale tak odolné, aby vydržely dlouhá léta. Svým přístupem pak život péřovce či spacáku ještě prodloužíš.

Čištění

Péřovou bundu či spací pytel Rab můžeš vyprat i doma. Jde to a při správném postupu bez následků. Lépe ale uděláš, když využiješ služeb naší čistírny, ve které se dodržují technologické postupy pro zachování původního loftu a vlastností hydrofobního peří.

Stáhni si formulář s ceníkem a přines ho vyplněný i s bundou či spacákem do prodejny NALEHKO.
Praha
Seifertova 20
130 00 Praha – Žižkov
Liberec
nám. Soukenné 23/10
460 07 Liberec

Případně obojí pošli na adresu NALEHKO s.r.o., nám. Soukenné 23/10, 460 07 Liberec. K ceně čistírny pak připočítáme poštovné 90 Kč.

Do čistírny přijímáme pouze produkty Rab.

Stáhnout formulář

Skladování peří

Péřovka i spacák potřebují dýchat. Proto je vždy skladuj mimo kompresní obal a chráněné před slunečním zářením na suchém a ideálně chladném místě. 

Pokud je péřový produkt navlhlý, pořádně ho natřepej a nechej dostatečně dlouho vyschnout.
Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021