DOBRÝ SPACÁK

Potřebuješ jeden pořádný. Třeba i na celý život.
Právě takové spací pytle se ručně plní a sešívají v britském městečku Derbyshire. A to už od 80. let, kdy horolezec Rab Carrington propůjčil své jméno prvnímu péřovému spacáku, který se zrodil v podkroví jeho domu. Když se ti pak nový spacák dostane do rukou, tak jistojistě víš, že nikdy nebyl stlačený či jinak nevhodně skladovaný.

VODU ODPUZUJÍCÍ PEŘÍ

Nemusí pršet. Dokonce ani kapat. Docela stačí, když nejbližší pevný bod zmizí v mlze a vzduchem prostoupí vlhkost. V tu chvíli jemná péřová vlákna zplihnou a noc se stane chladně bezesnou. A další vyhlídky? Možná tě ani během dne slunce nenavštíví a ty v předvečer následující noci vytáhneš z vaku zoufale mokrý nehřející chuchvalec. To není dobré. Proto Rab ošetřil peří ve svých spacích pytlích vodoodpudivou úpravou, kterou vyvinul ve spolupráci s firmou Nikwax. Vlákna pak nepřijímají vlhkost, náplň spacáku zůstává nadýchaná a jeho izolační vlastnosti se nemění.

Kde se bere?

Peří se nevyrábí. Prachové peří roste na tělech ptáků – živých tvorů. My tento geniální vynález přírody můžeme využít ve vlastní prospěch. Ale ne bezhlavě. Rab používá peří pocházející z evropských farem, kde kachny a husy žijí ve zdravém prostředí, netrpí bolestí či strachem, nejsou krmeny hormony a trhání peří z těl živých ptáků je nepřípustné.

Tam, kde jsou nároky na materiál nižší, najdeš recyklované peří P.U.R.E. recycled down – pečlivě vytříděné a ošetřené hydrofobní úpravou Nikwax.  

KDE SE BERE?

Peří se nevyrábí. Prachové peří roste na tělech ptáků – živých tvorů. My tento geniální vynález přírody můžeme využít ve vlastní prospěch. Ale ne bezhlavě. Rab používá pouze peří pocházející z evropských farem, kde kachny a husy žijí ve zdravém prostředí, netrpí bolestí či strachem, nejsou krmeny hormony a trhání peří z těl živých ptáků je nepřípustné.

VÝJIMEČNÁ TKANINA

Každá noc bude jiná. Občas nenajdeš 100% rovný povrch a možná, že zabivakuješ v sedě na úzké skalní polici. Ale musíte to vydržet. Ty i tvůj spacák – který je na širokou paletu nocležišť vybavený tkaninou Pertexu Quantum. Snad se i může zdát, že ta tenounká, extrémně lehká pertexová vlákna nic nevydrží. Ale desítky let horských zkušenosti ukazují, že svrchní tkanina je pevná jako vůle proslavených polárních badatelů. Také větruvzdorná a přitom prodyšná. Vybavená vodoodpudivou úpravou pro spaní pod širým nebem.

VÝJIMEČNÁ TKANINA

Do kolika stupňů opravdu?

Komfort, limit, extrém. Čísla hovoří jasně. Jenže příroda neví, že by měla respektovat v laboratoři naměřené hodnoty teplotního rozsahu. Počasí má tisíce různých podob, a tak Rab udává také hodnotu Rab Sleep Limit, která podle zkušeností uživatelů a testérů vyjadřuje rozumnou hranici použitelnosti spacího pytle.

HŘEJIVÝ DESIGN

Teplo po celou noc

Takové zásluhy lze připsat na vrub lichoběžníkové konstrukci komor, která brání přesýpání peří a tím i vzniku studených míst.
01

Prostor pro nohy

Spodní část spacího pytle je ušitá ve tvaru ploutve, díky čemuž mají nohy během noci prostor pro nalezení pohodlí.
02

Velikost akorát

V příliš velkém spacáku přicházíš o cenné teplo. Nevyhovuje-li ti standardní velikost, sáhni po střihu dámském nebo naopak extra dlouhém.
03

TVŮJ DOBRÝ SPACÁK

Od Jizery po Chogori. Budeš snít, či bdít? Záleží, do jakého spacího pytle večer ulehneš. Vyber si svůj dobrý spacák – na celý život.
Výběr spacáků Rab
Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021