Bunda Alpha Direct

Zlatý grál mezi bundami do hor
Je chladno. Od úst ti při každém kroku vychází obláček páry, stromy pokrývá námraza a vítr je dnes nelítostný. Jenže ty dřeš do kopce a normálně bys i jednu vrstvu oblečení odložil. Normálně! Jenže dnes máš na sobě bundu Rab Alpha Direct. Teplou vrstvu stvořenou pro aktivní pohyb. Takže ji celý den nesundáš. 
Kde ji koupím
Hmotnost 420 g
Prodyšný a přesto hřejivý Polartec Alpha
Vnější větruvzdorný Pertex® Microlight 
rab alpha direct
merlin

Bez podšívky

Většina výrobců schovává Alphu pod podšívku. Rab ji přiznal a udělal revoluci.
Americké speciální jednotky si počasí nevybírají. Prostě musí fungovat. Proto si vyžádaly materiál, který odvádí pot při vysokém zatížení a zároveň udrží tělo v teple při čekání na pozicích. Tak se zrodil Polartec Alpha. Aktivní izolace dvakrát prodyšnější a třikrát rychleji schnoucí než klasický fleece. A mnohem lépe fungující, když ji máš přímo na těle. Tak udělal Rab odvážný krok - odstranil podšívku.

Čti recenzi na Skitour Guru >>
Oblékni Alphu přes základní vrstvu oblečení a vyraz na skialpech z Pece na Sněžku. Dojdi ráno pod stěnu, nasaď si přes bundu sedák a vylez v proměnlivém podzimním počasí tatranskou klasiku. Provlékni palce skrz otvory v rukávech a objevuj staré lovecké chodníky pod jesenickými hřebeny. 
Co je Rab?

Důležité vlastnosti

  • Hmotnost 420 gramů
  • Skvěle větrá, rychle schne, neprofoukne a je parádně teplá
  • Pertex Microlight zvenku – lehoučký, větruvzdorný, odolný
  • Polartec Alpha Direct izolace (125 g/m2)
  • Kapuce pod helmu s možností srolování do límce
  • Dvoucestný YKK hlavní zip
  • Dvě velké kapsy a jedna náprsní s YKK zipy
  • Strečové zakončení rukávů s otvory pro palce
  • Stahování spodního lemu
  • Úzký střih
1981
Rab má duši průkopníka
Rok 1981. Sheffield. Malou místnost osvětluje jen střešní okno a stolní lampa. V koutě se povaluje vak plný peří a Rab Carrington sedí skloněný nad šicím strojem. Vzniká první spací pytel, který ponese jeho jméno. A který bude v horách dobře sloužit.
Rok 1981. Sheffield. Malou místnost osvětluje jen střešní okno a stolní lampa. V koutě se povaluje vak plný peří a Rab Carrington sedí skloněný nad šicím strojem. Vzniká první spací pytel, který ponese jeho jméno. A který bude v horách dobře sloužit.
Právě takové věci Rab dělá. Lehké a spolehlivé. Přemýšlí nad detaily, které oceníš s prsty zkřehlými uprostřed vánice a v dešti vytrvale smáčejícím tvůj obličej. Přichází s novými materiály. Jako když v 90. letech poprvé použil tkaninu Pertex, z níž dodnes vznikají ty nejodolnější péřovky nebo nepromokavé oblečení, které sbalíš do malinkého balíčku. Bavíme se tady zkrátka o vybavení, které raději opravíš, než vyhodíš.
Logo Pertex

prozkoumej varianty

Kde ji koupím

najdi svého prodejce

Začni cestu do hor tam, kde se o tebe postarají. Kde rozumí tvým snům. Naslouchají. A doporučí vybavení, které opravdu oceníš.
Nebo nakup v e-shopu
Žijeme v horách
NALEHKO s.r.o.
Papírová 123/12
460 01 Liberec
IČO: 08760021
DIČ: CZ08760021